Oferowane przez nas bramy garażowe to wyrób marki DAKO. Jest to polska firma, której tradycja sięga roku 1994. Zakład ulokowany w Nowym Sączu, przez lata działalności na rynku polskim, a także światowym, zyskał pozycję jednego z liderów branży stolarki otworowej i jest obecnie w czołówce jeżeli chodzi o sprzedaż i innowacyjność. Klient wybierając renomowaną stolarkę DAKO ma pewność, że inwestuje w produkt najwyższej jakości, za którym stoją lata doświadczenia. W ofercie DAKO znajdziemy bramy garażowe segmentowe o różnych grubościach paneli, a także bramy rolowane.


Bramy garażowe segmentowe to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Charakteryzują się nowoczesnym stylem a także wygodą użytkowania. Stosowane są obecnie w nowym budownictwie, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji modernizacji, wstawić bramę segmentową w miejsce uchylnej. Budowa panelowa zapewnia przede wszystkim małą przestrzeń roboczą takiej bramy, a także doskonałą współpracę z napędami automatycznymi. Taka brama nieogranicza światła przejazdu i nie potrzebuje przestrzeni na zewnątrz podczas otwierania. Do wyboru mamy bramy z panelami 40mm oraz wariant cieplejszy - bramę z panelami 60mm Thermo. Bramy DAKO są dostępne w bardzo szerokiej kolorystyce, która idealnie odpowiada okleinom stosowanym na oknach tego producenta.

Wzory przetłoczeń paneli:

1. Panel gładki DK-GP (brak przetłoczeń)

dachowe


2. Panel wysokoprzetłoczony DK-WPP

drzwi


3. Panel przetłoczony DK-PP

witryny


BUDOWA PANELU

1. Panel 40 mm

aluminium

2. Panel 60mm Thermo

bramy garażowe

1. Powłoka wykonana z poliestru, 2. Powłoka gruntowa / podkład , 3. Stal ocynkowana Z225, 4. Pianka poliuretanowa, 5. Stal ocynkowana Z100, 6. Powłoka gruntowa / podkład.


PROWADZENIE

Dostępne są trzy rodzaje prowadzenia:

  1. Prowadzenie ST - stosowane gdy wysokość nadproża wynosi co najmniej 350mm
  2. Prowadzenie LHF - stosowane gdy wysokość nadproża wynosi od 220mm do 350mm (obniżone)
  3. Prowadzenie LHR - stosowane gdy wysokość nadproża wynosi co najmniej 100mm (brama ręczna i 150mm (brama automatyczna), sprężyny przeniesione na tył bramy

AUTOMATYKA

W bramach DAKO stosowane są silniki marki Somfy Dexxo. Gwarantują one wieloletnią, bezproblemową pracę i mają możliwość obsługi domów inteligentnych.


DODATKI

Do bram istnieje możliwośc zamówienia szerokiej gamy akcesoriów dodatkowych m.in. takich jak:

  • Fotokomórki
  • Klawiatura wewnętrzna
  • Klawiatura zewnętrzna kodowa
  • Akumulator awaryjny
  • Antena zewnętrzna
  • Uchwyt
  • Pochwyt wpuszczany w panel

Bramy garażowe rolowane to rozwiązanie szczególnie dobre rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń garażowych. Nie występują tutaj prowadnice podczepiane pod sufit bo prowadzenie bramy odbywa się pionowo. Płaszcz bramy podczas otwierania zostaje zrolowany do estetycznej skrzynki, podobnie jak ma to miejsce przy roletach zewnętrznych. Płaszcz bramy rolowanej jest wykonany w całości z aluminium, z wypełnieniem pianką wewnątrz, może on być przeszklony lub wentylacyjny. Taka brama jest standardowo wyposażona w silnik rurowy, wyłącznik klawiszowy oraz kluczowy i korbę do awaryjnego otwierania. 

automatyczne

Źródło: https://dako.eu/pl/bramy-garazowe/bramy-garazowe-segmentowe/

https://dako.eu/pl/bramy-garazowe/bramy-garazowe-rolowane/